Mišpule miluje teplo a svetlo. Ak vyberiete správne miesto na umiestnenie kadí s rastlinou, existuje šanca získať dobrú úrodu. Pokiaľ ide o výsadbu na otvorenom teréne, musí sa splniť niekoľko podmienok, aby sa dosiahol najlepší výsledok.
Obsahuje nasledujúce užitočné látky:
- vitamíny A a skupina B;
- beta karotén;
- vitamín C;
- sodík;
- horčík;
- vápnik;
- draslík;
- fosfor;
- zinok;
- železo;
- meď;
- mangán.
Vďaka vysokému obsahu draslíka má lokva silný diuretický účinok, odstraňuje prebytočnú vodu z tela, pomáha zlepšovať činnosť srdca a odbúravať opuchy. Lekári odporúčajú jesť plody mišpule pre hypertenziu, arytmie, zlyhanie srdca, vodnateľnosť. Obsahujú veľké množstvo pektínu, takže vynikajúca marmeláda a želé sa získavajú z mišpule.Lokva je vynikajúcim liekom na posilnenie imunity, elimináciu zápalových procesov v dýchacom systéme a na zníženie hladiny cukru pri cukrovke.
Pri chorobách gastrointestinálneho traktu sa odporúča piť odvar z nezrelého mišpule – vynikajúci sťahujúci prostriedok. Lokva tiež pomáha normalizovať metabolizmus.
V prvých 4 rokoch, keď konáre pribúdajú, by mala byť mišpulka pravidelne polievaná, aby zem nestihla vyschnúť. Množstvo vody by malo byť mierne. Prebytočná vlhkosť tiež poškodí rastlinu.
Mišku obyčajnú obvykle kŕmime divinou s prídavkom organických hnojív.
Kvitnutie začína na jeseň, v októbri až novembri. Strom prináša ovocie v máji až júni.